رزمایش جهادی تعیین ۵۰ قانون حقوق مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده در گلستان برگزار شد

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

در اولین رزمایش جهادی تعیین ۵۰ قانون حقوق مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده که با همکاری شهرداری و گروه‌های جهادی در محله سلطان‌آباد گلستان برگزار شد، ساکنان این محله از حقوق خود در نوسازی بافت‌های فرسوده، از جمله تخفیف در عوارض نوسازی و بسته‌های تشویقی مصوب شهرسازان آگاه شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان، در راستای اجرای طرح محرومیت‌زدایی و با هدف آگاهی‌رسانی به ساکنان محلات فرسوده از حقوق خود در نوسازی بافت‌های فرسوده، اولین رزمایش جهادی تعیین ۵۰ قانون حقوق مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده با همکاری شهرداری و گروه‌های جهادی در محله سلطان‌آباد گلستان برگزار شد.

در این رزمایش که با حضور سید محمد میرزمانی شهردار، نادر سازور رئیس شورا، ایوب اسدالهی مشاور اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و سرگرد قلی‌پور جانشین فرمانده سپاه شهرستان بهارستان همراه بود، ساکنان محله سلطان‌آباد از تسهیلات و مشوق‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی بافت‌های فرسوده، از جمله تخفیف در عوارض نوسازی، بسته‌های تشویقی مصوب شهرسازان و همچنین نحوه دریافت وام‌های نوسازی مطلع شدند.

نادر سازور، رئیس شورای اسلامی گلستان، نیز در این رزمایش با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است، گفت: شورای اسلامی شهر گلستان از تمام طرح‌ها و برنامه‌هایی که برای نوسازی این بافت‌ها ارائه شود، حمایت خواهد کرد.

سید محمد میرزمانی، شهردار گلستان، در سخنرانی خود در این رزمایش، با تأکید بر ضرورت نوسازی بافت‌های فرسوده برای ارتقای ایمنی و کیفیت زندگی ساکنان این محلات، اظهار داشت: شهرداری گلستان با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها، تمام تلاش خود را برای حمایت از ساکنان محلات فرسوده در امر نوسازی به کار خواهد بست.

اسدالهی، مشاور اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، نیز در سخنرانی خود در این رزمایش، به تشریح قوانین و مقررات مربوط به نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت و از ساکنان این محلات خواست برای استفاده از تسهیلات و مشوق‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند.

قلی‌پور، جانشین فرمانده سپاه شهرستان بهارستان، نیز در این رزمایش با تأکید بر نقش گروه‌های جهادی در محرومیت‌زدایی، اظهار داشت: گروه‌های جهادی در کنار سایر دستگاه‌ها و نهادها، آمادگی دارند تا در امر نوسازی بافت‌های فرسوده به ساکنان این محلات کمک کنند.

در پایان این رزمایش، به تعدادی از ساکنان محله سلطان‌آباد کتابچه اصل قانون حقوق مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده توزیع شد.

نمایش ادامه آرشیو