با حضور نخبه گلستانی؛ المپیاد شیمی ایران بر سکوی سوم جهان ایستاد

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

تیم المپیاد شیمی دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران با حضور سروش بانیانی از شهر گلستان در چهل و نهمین دوره المپیاد جهانی شیمی درتایلند با کسب چهار مدال طلا و نقره رتبه سوم جهان را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ رقابت‌های المپیاد جهانی شیمی از 16 تیر ماه به میزبانی استان «ناخون پتوم» تایلند در مرکز «سالایا دانشگاه مهیدول» آغاز شد و دانش‌آموزان در 2 آزمون عملی آزمایشگاهی و آزمون تئوری شرکت کردند.
در این رقابت‌ها امیرحسین بهنوش، پارسا پیروز و امیرعباس کاظمی‌نیا از ایران مدال طلا و سروش بانیانی مدال نقره را کسب کردند. تیم المپیاد کشورمان در میان 297 دانش‌آموز از 76 کشور جهان با کسب سه مدال طلا و یک مدال نقره سوم شد.
تیم‌های المپیاد دانش‌آموزی تایوان و آمریکا رتبه‌های اول و دوم این دوره را کسب کردند. آیین پایانی المپیاد جهانی شیمی دانش‌آموزی جمعه شب به وقت محلی در تایلند برگزار شد.
بر اساس این گزارش، دانش‌آموزان ایرانی در چهل و هشتمین المپیاد جهانی شیمی - مسابقات جهانی 2016 گرجستان با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره موفق به کسب جایگاه ششم جهانی شده بودند.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر گلستان این موفقیت را به جامعه علمی کشور بویژه به سروش بانیانی نخبه افتخارآفرین شهر گلستان و خانواده وی تبریک می گوید.