تحول در سرانه‌های خدماتی شهر «گلستان» تا ۱۴۰۵

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

شهردار شهر گلستان با تاکید بر لزوم نقش آفرینی همه دستگاه های ذیربط برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی از تحول آفرینی در سرانه های خدماتی شهر گلستان تا سال ۱۴۰۵ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ سیدمحمد میرزمانی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند ارتقاء سرانه های خدماتی در سطح شهر گلستان، گفت: یکی از موضوعاتی که در سطح شهر پیگیری می کنیم ارتقاء شاخص های رفاه اجتماعی در همه حوزه ها است، لذا مطالبه شهروندان درباره بهره مندی از سرانه های مناسب در حوزه های فرهنگی، ورزشی، فضای سبز و... در دستور کار قرار گرفته است و در نشست های پارلمان شهری نیز اصلاح بودجه انجام شده است تا بخشی از مطالبات شهروندان در سال جاری و بخش دیگری از آن در سال اینده اجرایی شود.

وی افزود: بی تردید در حوزه سرانه های فرهنگی و ورزشی در سال ۱۴۰۱ گام های موثری برداشته خواهد شد. با توجه به تراکم جمعیت در سطح شهر گلستان سرانه های خوبی داریم، اما به لحاظ توزیع مناسب سرانه ها به ازای هر نفر، مشکلاتی وجود دارد که در تلاش هستیم با ارتقاء سرانه ها این مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: ما با وضع موجود مسئولیت را پذیرفته ایم و باید به شهروندان خدمت ارائه دهیم بر همین اساس از مجموع ظرفیت های شهر، شهرستان و استان به ویژه مجموعه مدیریت شهری شهر گلستان بهره خواهیم گرفت تا شاخص های مدنظر شهروندان در این شهر را ارتقاء دهیم. برای سرانه های احداثی در شهر گلستان حدود ۶ متر مربع اعلام می شود اما تصور می کنم به ازای نفر جمعیت کمتر از ۶ متر مربع باشد.

وی تاکید کرد: انتظار ما از مجموعه شهرداری و به ویژه سازمان سیما و منظر شهری این است که باتوجه به احداث گلخانه شهرداری که ما را در تولید و تامین گل و گیاه خودکفا می کند، بتوانیم سرانه فضای سبز به سرانه استاندارد و قابل قبول برای شهر گلستان برسانیم. ما برای تامین منابع مالی احداث فضای سبز با مشکل روبرو نیستیم بلکه با فقر زمین برای احداث مواجه هستیم.

شهردار شهر گلستان با اشاره به بازنگری در طرح جامع و تفصیلی شهر گلستان در آینده نزدیک، گفت: برای حل مشکل زمین برای احداث فضای سبز در گلستان موضوع را از طریق کمیسیون ماده ۵ و بازنگری طرح جامع و تفصیلی و در نظر گرفتن سرانه های استاندارد پیگیری خواهیم کرد. یکی از اولویت های اصلی شهرداری گلستان تامین رضایتمندی حداکثری شهروندان است که امیدواریم در حوزه تامین سرانه ها نیز در افقی تا سال ۱۴۰۵ شاهد تحولی در شهر گلستان باشیم.

دکتر میرزمانی در بخش دیگری از صحبت های خود به اقدامات شهرداری گلستان در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: هنگامی که در مورد شهر صحبت می کنیم باید به این توجه داشته باشیم که شهر موجودی زنده است. بر همین اساس باید شهر گلستان را با جمعیت و اقتضائات آن دید و مورد بررسی قرار داد. بعضا گفته می شود و یا شاید به نظر برسد بزه در شهر گلستان بسیار زیاد است، درحالی که این گونه نیست و شهر گلستان جزو شهرهای بسیار خوب استان تهران است.

وی افزود: گلستان دارای تنوع قومیتی بسیار زیادی است و به شهر عاشورایی و شور حسینی معروف است که ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه های فرهنگی و فضای نخبگانی دارد که هیچگاه به این ظرفیت ها در شهر گلستان اشاره نشده است و تنها به وقوع بزه هایی که ممکن است در همه جوامع روی دهد به شکل اغراق آمیزی اشاره شده. من مخالف این هستم که شهر گلستان یا شهرستان بهارستان شهر بزهکار و یا بزه زیستی است.

وی ادامه داد: شهر گلستان جزو شهرهایی است که اگر کمبودی دارد برون داد ضعف عملکرد ما در همه حوزه ها بوده؛ به طوریکه متاسفانه به درستی ارائه خدمات صورت نگرفته لذا برون داد آن، مشکلاتی می شود که امروز مشاهده می کنیم. ان‌شاءالله در دولت مردمی آیت الله رییسی بتوانیم آسیب‌های اجتماعی شامل بزه، معتادان متجاهرو... که بعضا مهاجر هم هستند و از شهرستان های دیگر در گلستان حضور پیدا می کنند را ساماندهی کنیم.

وی تاکید کرد: برای حل معضلات اجتماعی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی قطعا یک دستگاه مثل شهرداری به تنهایی نمی تواند موثر باشد و نیاز است همه دستگاه های ذیربط برای حل آن و ساماندهی ورود موثر داشته باشند.

نمایش ادامه آرشیو