نایب رییس شورای اسلامی شهر گلستان خبر داد :تسهیلات ویژه مدیریت شهری گلستان برای نوسازی بافتهای فرسوده

شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

موسی قلی زاده: با توجه به خطرآفرین بودن بافت فرسوده، با تمهیدات مدیریت شهری، تخریب و نوسازی بافتهای فرسوده در شهرگلستان رایگان است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ نایب رییس شورای اسلامی شهرگلستان گفت : بخش اعظمی از بافت شهرگلستان فرسوده است که در مواقع وقوع حوادث غیرمترقبه می تواند به یک بحران تبدیل شوند .
موسی قلی زاده از تسهیلات ویژه برای نوسازی بافتهای فرسوده خبر داد و افزود: تخریب و نوسازی بافتهای فرسوده در شهرگلستان رایگان است . اگر شهروندان عزیز منازل خود را نوسازی یا واحدهای مسکونی کوچک خود را باهم تجمیع و به واحدهای بزرگتر بارعایت  اصول شهرسازی و مهندسی تبدیل کنند ، علاوه بر بهره مندی از فضای بزرگتر برای زندگی ، در مقابل حوادثی مثل زلزله در امان خواهند بود .
وی ادامه داد : قطعاً بافت فرسوده شهرگلستان در مقابل حوادث، آسیب پذیر است . بنابراین از همشهریان عزیز درخواست می کنیم برای نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده خود اقدام کنند .
قلی زاده در ادامه به برنامه های عمرانی شهرداری از آغاز به کار شورای پنجم تاکنون اشاره کرد و گفت : بازگشایی کمربند شمالی سلطان آباد یکی از اقدامات مهمی بود که انجام شد. نبود  کمربند شمالی که یکی از معضلات شهرستان بهارستان است و موجب  ترافیک جاده ساوه و سه راهی آدران شده است که انشاالله با راه اندازی و اتمام پروژه کمربندی شمالی این مشکلات  حل خواهد شد.
 نایب رییس شورای اسلامی شهر گلستان اضافه کرد: دومین اقدام اساسی ساماندهی کل رودخانه شادچای بود که به یک مشکل حاد مانند سرطان بدخیم تبدیل شده بود و کسی جرات ورود به موضوع ساماندهی آن را نداشت . اما با جسارت شورای دوره چهارم و همچنین راهی که شورای دوره پنجم در حال ادامه آن  است،  ساماندهی کل رودخانه شادچای از ریل آهن تا انتهای میمنت آباد امسال به اتمام می رسد .

وی افزود : یکی از پروژه های مهم شهرستان ، پروژه ملی زیرگذر سه راهی آدران است   که از سال 92 شروع شده بود . ولی بنا به دلایلی ناتمام ماند . به حول و قوه الهی و با کمک دوستان کار دوباره آغاز شده و  انشاالله نهایتاً تا دو ماه دیگر زیر گذر افتتاح خواهد شد.   برای تکمیل آن هم  یک روگذر  از سمت شهریار به  اسلامشهر پیش بینی شده است که بزودی شروع خواهد شد .
قلی زاده گفت: استخر قلعه میر که یکی از پروژه های عظیم شهر ما بود و  از دوره چهارم شروع شد نیز از جمله پروژه های مهمی است که اجرا می شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهرگلستان با بیان اینکه  در مدتی که از آغاز به کار دوره پنجم شورا می گذرد،  هیچ پروژه ای به جز در ایام بارش برف و باران حتی یک ساعت هم متوقف نشده است، اظهار داشت :  زمانی که کار نکنید،  هیچ کس از شما انتظاری ندارد. ولی وقتی  کار کنید مردم از شما انتظار دارند. شورای اسلامی شهر برای خدمت به مردم واقعاً کار می کند .
وی در خصوص برنامه ها و طرح های آتی شورای شهر گفت : احداث  مجموعه بزرگ ورزشی فرهنگی در سلطان آباد بالا و ساخت  کلانتری در محله قلعه میر، احداث بازار بزرگ میوه و تره بار  و سالن ورزشی خواهیم داشت. سالن ورزشی قلعه میر از جمله طرحهایی است که در حال پیگیری هستیم. بعضی از پروژه ها مانند ساختمان  شهرداری مرکزی  در خیابان شهید ابدام که پارسال کلنگ ‌زنی کردیم ، امسال قطعا شروع خواهیم نمود.  ما تلاش می کنیم کاری که شروع کردیم به پایان برسانیم .